WYCHOWANIE SEKSUALNE

Co o programach wychowania seksualnego mówią niektóre media na Zachodzie? Dr Wandę Franz psycholog, profesor Uniwersytetu West Virginia jest zdania, że programy szkolne edukacji seksualnej w Stanach Zjednoczonych wychodziły z fałszywych przesłanek psychologicznych. Dawały wiedzę, lecz bez elementów wartościujących. Przedstawiały tylko fakty.
Silny akcent był położony na wolność wyboru dokonywanego przez samych nastolatków. Świadczy to o ignorancji w zakresie psychologii rozwojowej. Nastolatek nie jest w stanie poprawnie zanalizować i zinterpretować informacji. Zasadnicze błędy pro­gramowe pomnażane przez lekceważący stosunek do wartości tradycyjnych i religijnych zachęciły do szerokiej aktywności seksualnej. („Ostrożnie z programami wychowania seksualnego.” Oprać. H. Krucuk, „Słowo” 92/1993). W Polsce – jak ostatnio informują media – powstała „Fundacja Playboya”. Jej zadania to szerzenie wiedzy seksualnej w szkołach, propagowanie „bezpiecznego seksu”, wspieranie otwartego mówienia o seksie. Radę Fundacji tworzą: M. Kozakiewicz (prezes), Z. Kuratowska, O. Lipińska, St. Podlewski, J. Santorski, B. Milewska.

Witaj na moim blogu parentingowym! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących relacji z dziećmi i sposobów na wychowanie. Mam nadzieję, że podoba Ci się ta tematyka i zostaniesz tutaj na dłużej!